Producenci
Projektowanie systemu

Podstawą dobrze wykonanej i należycie działającej instalacji nawadniającej jest odpowiednio przygotowany projekt. Projekt instalacji powinien uwzględniać nie tylko obecne kształty naszego ogrodu, aktualnie rosnącą roślinność oraz elementy istniejącej już architektury, lecz również powinien wybiegać w przyszłość uwzględniając naturalne zmiany rosnącego ogrodu oraz te planowane przez jego właścicieli.

Należy pamiętać, iż zakładana instalacja będzie wykorzystywana przez wiele lat, a jej późniejsza przebudowa będzie bardziej kosztowna niż jej wcześniej odpowiednie przygotowanie. Biorąc pod uwagę powyższe, już dziś zastanówmy się dokładnie czy i jakie zmiany możemy dokonać w najbliższych latach oraz uwzględnijmy to w naszej instalacji (np. dodatkowa sekcja na rabatę kwiatową, nowy trawnik, miejsce na altankę, grill, itp.).

Przygotowując projekt nawodnienia musimy dopasować go nie tylko do kształtu naszego ogrodu, oraz roślinności jaka się w nim znajduje, ale również do źródła jego zasilania. Projekt powinien zakładać, aby ilość wody jaką dysponujemy, była wystarczająca do obsłużenia poszczególnych jego sekcji. W tym celu należy dokonać odpowiednich obliczeń hydraulicznych, związanych z wydatkiem poszczególnych elementów nawadniających (zraszaczy, linii kroplujących) oraz przepływem wody w rurach.

Planując sekcje musimy pamiętać, o różnych stopniu intensywności nawadniania przez poszczególne elementy (np. poszczególne modele zraszaczy mają różny wydatek wody na m2 podlewanej powierzchni).

Przykłady najczęstszych objawów błędnie zaplanowanej instalacji:

- zraszacze nie wynurzają się - złe dopasowanie źródła wody (ciśnienie, wydatek),

- żółte place na trawniku – złe rozmieszczenie zraszaczy, obszary słabo lub nie podlewane,

- stojąca woda, kałuże – niewłaściwe dopasowanie zraszaczy w poszczególnych sekcjach.

Naszym klientom nieodpłatnie (projekt + wycena gratis!) służymy profesjonalnym doradztwem w doborze odpowiedniej metody nawadniania oraz w przygotowaniu projektu instalacji nawodnienia.

W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki handlowej bądź kontaktu telefonicznego lub mailowego:

PHU KRIS

ul. Płochocińska 105 A

03-044 Warszawa

tel.: (022) 499 63 90,  kom.: 605-293-104

e-mail: biuro@phu-kris.com

 

W celu przygotowania kompletnego projektu nawodnienia potrzebne nam będą:

1) zwymiarowany plan działki/ogrodu uwzględniający:

     - usytuowanie roślinności - trawniki, rabaty, krzewy i drzewa,

     - alejki,

     - miejsca, które nie powinny być podlewane - dom, garaż, podjazdy, altanka, itp.,

     - źródło wody, do którego miałaby być podłączona instalacja.

   Możemy w tym celu wykorzystać mapę geodezyjną lub odręcznie narysować plan (najlepiej na kartce w kratkę, gdzie jedna kratka to 1 metr).

 2) parametry źródła wody - ciśnienie oraz wydatek wody (wydatek można zmierzyć napełniając naczynie 10 litrowe lub wiadro i mierząc czas – pomiar wykonać kilkakrotnie, a uzyskane wyniki przesłać do nas),

 3) rodzaj źródła wody - pompa, wodociąg.

  

Przykładowe projekty instalacji:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl